Instagram takipçi satın almak zararlı mı?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi okunuşu internet kullanımının artması ile bir aradasosyal medya kullanımında da gözle görülür müşterek atış olmuştur. toplumsal medya platformlarında başta Instagram’ın yeri çok ayrıdır. Küçükmakro herkesin okunuşu her firmanın müşterek Instagram hesabı bulunmaktadır. Bu anlamda yaşanan genişlikmakro sorunlardan olan Instagram’da takipçi satın temizlemekokunuşu bunun neden gibi zararları olduğundan bahsedeceğiz. Hesaplarınız düşüncesince takipçi satın almadan önce bu yazımızı kesinlikle okumalısınız.

Instagram kullanıcıları, takipçilerine popüler olduklarını açıklamakokunuşu bu sayede öbür kullanıcıların da dikkatini öğütmekdüşüncesincedeğişikmüteaddituğur denerler. Bunlardan genişlikehemmiyetli olan okunuşugenişlikçok kullanılan yöntem, takipçi sayısını artırmaktır. eseryahuthizmet satan firmaların günümüz teknolojisinde Instagram hesabının olmaması düşünülemez. Bu aritmetik üzerinden eserya da hizmetlerini tanıtan okunuşunişangâh kitlesiyle telgraf kuran firmalar, dahaçoknişangâh kitlesine gelmekokunuşu kazançlarını artırmakdüşüncesince çalışırlar. Bu anlamda öbürpopüler hesaplar arasında da tercih yaparak ürünlerinin tanıtımlarını bu hesaplara muayyenmüşterek ücret karşılığında yani influencer marketing ile yaptırırlar.

Sosyal meydanın pazarlama gücünden faydalanmak isteyen firmalar, tanıtımlarını tamir etmek istedikleri hesaplarda takipçi sayısı kriterine özen ederler. Bu nedenle kişiselya da firma hesabı olan tümsek kullanıcılar, takipçi sayılarını artırmakdüşüncesince takipçi satın iktibas yöntemini kullanırlar.

Instagram’da Takipçi Satın sarmakokunuşu Demektir?
Teknoloji çağını yaşadığımız günümüzde genişlikçok kullanılan sosyal medya aracı olan Instagram’da popüler olmanın baz ölçütü, takipçi sayısının çok olmasıdır. şahsi hesaplar bu sayede firmaların dikkatini çekerek hesaplarında eser tanıtımı yapar okunuşu kazançlarını artırır. Aynı şekilde firmalar da eserokunuşu hizmetlerinin dahaçok kişiye ulaşmasını sağlayarak marka bilinilirliğini artırır.

Normal yollar ile takipçi tutulmakvakit aldığı düşüncesincesınır dönemlerde takipçi satın iktibas yöntemi kullanılarak hesapların takipçi sayıları artırılmaktadır. Bunun düşüncesincehizmet veren sitelerden muayyenmüşterek ücret karşılığında takipçi satın alınır. Bu takipçiler, isteğe bakarak Türk ya da yabancı, karıya da mert gibi özellikler taşımaktadır. İnsanların hesaplarına Instagram takipçi satın almanın nedenleri şunlardır:

Normal yollar ile takipçi kazanmanın rahatsızlık olduğu okunuşuvakit aldığı düşüncesi
Hedef kitleye güvenilirlik duygusu vermek
Instagram’da olay gözükmek
Daha çok kişiye ulaşmak
Ürün okunuşuhizmet tanıtımı yaparak kazanç kazanmak
Satın alınan takipçiler yardımıyla hesaplarınız her nedenmiktardapopüler görünse okunuşu Instagram’da takipçi satın temizlemek hesabınıza mazarrat vermektedir. Firmaların ya da kişisel hesapların, takipçi sayısı ile mütenasip olarak zevkokunuşudeğerlendirme gibi etkileşim oranlarının da çok olması gerekir. karşıt takdirde takipçilerin düzme olduğu ayrım edilerek yüreklilik kaybedilmektedir. Takipçi satın almanın zararlarını aşağıda listeledik.

Etkileşim Oranları Düşer
Instagram takipçi satın almanın Zararları

Instagram takipçi satın almak yöntemi ile takipçi sayınız artsa da aynı ölçüde etkileşim oranlarınız düşer. toplumsal medya platformlarında özen edilen genişlikehemmiyetli kriterlerin başında etkileşim oranları gelmektedir. Yapılan çalışmaların neden oranda başarılı olduğunu etkileşim oranları gösterir. Bu tahmin hesaplanırken, yapılan paylaşımlara gelen zevk ile yorumlar toplanır okunuşu hesabın yekûn takipçi sayısına bölünür. Yapılan hesaplama sonrasında, takipçi sayısı çokçok olmasına rağmen paylaşım başına kazanılan değerlendirmeokunuşuzevkdüşük ise etkileşim oranı da düşerek makroimge kırıklığı yaşatır.

Takipçi sayısı ilk binleri aşan hesaplardaki etkileşim oranı düşük olduğu vakitçok oranlarda beklenen gelişememiş dönüşler alınamaz. Bunun genişlikmakro nedeni ise Instagram’da takipçi satın iktibas yöntemini kullanmaktır. zira bot denilen gerçek olmayan takipçiler yardımıyla takipçi oranınız yükselse de, bu kişiler zevkokunuşudeğerlendirme yapmayacağı düşüncesince hesabın etkileşim oranı düşer. Ayrıca; Instagram takipçi satın aldıktan sonra takipçiler yumuşak başlıyumuşak başlıuyma etmeyi bırakacaktır.

Alınan Takipçiler Silinerek layemutimaj Yaratır
Sürekli kendini geliştiren Instagram, bilinmeyen sistemleri ile bot takipçileri belirleyerek silmektedir. Bununla bir aradadüzme hesaplar da silinerek Instagram’da saltgerçek hesaplar okunuşu takipçilere arsa verilmiştir.

Instagram’ın izlediği bu davranış sonrasında düzme takipçi kullanan kişisel hesaplar ile firma hesapları gözler önüne serilmiş okunuşuolumsuzmüşterekintiba kazanmalarına neden olmuştur. Sizlerde bu yöntem ile takipçi sayışınızı artırırsanız hem bunun düşüncesince ortaya koyduğunuz yatırımlar boşa gider hem okunuşu markanız zedelenerek nişangâh kitlenizi kaybedersiniz.

İçerik Çalışmaları Boşa masrafokunuşu Hedeflenen geçmiş Dönüşler Alınamaz
Satın alınan takipçi nedeni ile hesabın etkileşim oranı düşeceği düşüncesincesosyal medya platformundaki pazarlama ile zımni çalışmaları boşa gitmektedir. Buna vabeste olarak da hesabınızda yapacağınız paylaşımlardan beklediğiniz gelişememiş dönüşümleri alamazsınız.

Sahte takipçilerin çoğu bot olduğu düşüncesince paylaşımlarınıza zevkokunuşudeğerlendirme yapmazlar. Bu durumda hedeflenen etkileşim oranına ulaşılamayacağı düşüncesince hedeflenen kitleye ulaşma hayalleriniz okunuşu boşa gider. Bu nedenle bilinmeyen takipçilere okunuşu ulaşmanız zorlaşır. Bu bilgiler ışığında takipçi satın almanın genel anlamda zararları deniz şekilde sıralanabilir:

Etkisiz müşterek profile iye olmanıza neden olur
Paylaşım yaptığınız gönderilerde etkileşim oranınızı düşürür
Paylaşım yaptığınız gönderilerden istediğiniz gelişememiş dönüşleri alamazsınız
Kurumsal imajınızın zedelenmesine neden olur
Sayfada verilen reklamların boşa gitmesine neden olur
Alınan takipçiler dahasonra silineceği düşüncesincemüşterek anda yükselen takipçi sayınızın ansızın düşmesine neden olur.