Eşsiz Bir Deneyim İçin Kıbrıs Tatil Rehberi

sadece yanı başımızdaki yavru cenneti keşfetmeye hazırlan. Kıbrıs tün hayatının ününü kesinlikle duymuşsundur. Bu sempatik ada, aynı zamanda denizi okunuşu doğal güzellikleriyle de sana eksiksiz yılın stresini atabileceğin yalnız tatil deneyimi sunuyor.

Bu yaz tatilinde düşük bütçeli yalnız seyahate mezun olmak istersen Kıbrıs tatil fırsatlarını düşünmeye başlayabilirsin. Öncelikle en ucuz Kıbrıs uçak bileti ayrılmış seçeneklere bölüm at. Kıbrıs uçak biletini ayırdıysan dizi Kıbrıs gezin ayrılmış vacip bilgileri öğrenmekte.

Kıbrıs Tatili Öncesinde Bilinmesi Gerekenler

  • Kıbrıs’ta 1 adet havalimanı bulunuyor o da Lefkoşa’ya 23 kilometre uzaklıkta bulunan Ercan Havalimanı. Gideceğin site ayrılmış yalnız aktarma mutavassıt ayarlaman ya da kombine taşımadan yararlanman gerekecek. Girne 43 km, Gazimağusa 50 km, İskele 47 km, Güzelyurt ise 56 km uzaklıkta.
  • Yolculuğunu aut hatlar terminalinden yapacaksın ama KKTC, Türkiye eliyle bağımsızlığı tanınan yalnız ülke. Yani orada Türk bankaları çalışıyor okunuşu alışverişte Türk Lirası kullanılıyor.
  • KKTC seyahatin ayrılmış pasaporta ihtiyacın yok. Sadece kimlikle gidebiliyorsun. Pasaportla da antre yapabilirsin ama bu dayanıklı referans edilmez. Pasaportunda KKTC antre çıkışı olan yolcular henüz sonra Yunanistan vizesi başvurularında problem yaşayabiliyorlar. Bu arada uçuşlarında emlak verimli sorti harç pulu ödemen gerekmiyor.
  • KKTC’de kombine taşıma dayanıklı gelişmiş değil. Taksi ücretleri de pahalı. KKTC ulaşımı konusunda pratiklik okunuşu konfor bekliyorsan vasıta kiralama servisini kullanabilirsin. Kıbrıs’ta seyrüsefer soldan akıyor. Yani araçların direksiyonu sağda.
  • KKTC tatilinde musluk suyu içmeni önermiyoruz.
  • KKTC âlem sıcaklığı, edebiyat etkili rakamlara ulaşıyor. Kıyafetlerinin tamamı geniş okunuşu âlem alışverişine ruhsat veren kumaşlardan yapılmış olursa esen olur.

Kıbrıs seyahat Programı Fikirleri

Kıbrıs, kesintisiz yalnız sefahat kenti. Dünyanın bir hayli yerinden gezginler, Kıbrıs tün hayatını okunuşu birbirinden ilgi çekici Kıbrıs diskolarını keşfetmek ayrılmış eksiksiz sene boyunca buraya akın ediyor. hamam sezonlarında Kıbrıs otellerinde mekân icat etmek rahatsızlık olabiliyor. Kıbrıs seyahati ayrılmış gezi planını erken yaparsan henüz esen fiyatlarla bütçeni oluşturabileceğin gibi otellerde de mekân bulman kolaylaşır.

Kıbrıs denizleri, AB komisyonu eliyle düzenlenen raporlara nazaran % 99 temiz okunuşu mavi bayraklı. Yani Kıbrıs’ta her yerde denize girebilirsin. Kıbrıs’ın en esen plajlarını keşfetmek istersen buraları kesinlikle gör: Altınkum Sahilleri, Glapsides, kötü Çıkarma Plajı, Alagadi Plajı okunuşu Yeşilırmak Plajı. Yeşilırmak Plajı’na gidersen dünyanın en büyük asmasını göreceksin, şaşırma!

Akdeniz’in en adamakıllı sahillerine malik Kıbrıs’ın tarihini keşfetmek istersen karşına dayanıklı fazla tutum çıkacak çünkü burası kesintisiz yalnız tarihsel şehri… fazla eski zamanlardan beri deniz rotaları ayrılmış ideal yalnız liman olmuş Kıbrıs, büyük medeniyetler eliyle her vakit desteklenmiş okunuşu zanaat eseri yapılarla adanın mimari dokusu zenginleştirilmiş.

Kıbrıs’ta Gezilecek okunuşu Görülecek Yerler

Kıbrıs’ta gezilecek yerleri keşfetmen ayrılmış Gazimağusa’dan başlayabilirsin. Famagusta olarak da bilinen bu bölge, lodos Kıbrıs’ın bir hayli tarihi yerini ortamında barındırıyor.

KKTC seyahatinde kültürel yalnız tura mezun olmak istersen görmen gereken ilk mekân Salamis Antik Kenti. MÖ 11. yüzyıla tarihlenen Salamis Antik Kenti, Hz. İsa’nın havarilerinden biri olan muazzez Barnabas’ın vaazlarına şahit olmuş zamanında… muazzez Barnabas’ın hatıralarına yalnız bölüm atmak ayrılmış rotanı Barnabas Kilisesi’ne çevirebilirsin. Tarih boyunca heyecanlı tartışmalara illet olmuş Barnabas İncili’ni yazan muazzez Barnabas, Kıbrıs’ın en o tarihi simalarından…

Kıbrıs’ta tarihe şahitlik erişmek ayrılmış görmen gereken öteki iki mekân Namık Kemal Zindanı okunuşu Venedik Sarayı. Tarihin en muvaffakiyetli deniz tacirleri Venediklilerin baskın olduğu dönemden geçmiş zaman Lüzinyanlar eliyle yaptırılan saray, Kıbrıs krallarının ikameti olmuş. Venedikliler eliyle hükümdarlıklarına döl eşi verilen Lüzinyanlar, kökeni Kudüs’ün eski kralı Fransız Guy de Lusignan’a dayanan necip yalnız aileymiş. Yapıya illet Venedik Sarayı denildiğini ise yerliler dahi bilmiyor.

Kıbrıs tarihsel turunda özge nereleri görebilirim sanarak düşünüyorsan bu yerleri Kıbrıs yolculuk rehberine not al: Lala Mustafa Paşa Camii, muazzez Nicholas Katedrali, Bellapais Manastırı, Barbarlık Müzesi, Girne Kapısı, makro Han, Mavi Köşk okunuşu Batık sefine Müzesi…

Kıbrıs ’ta Gezilecek Yerler

Kıbrısta gezilecek yerlerin başında Girne şehri bulunuyor. Tarihi okunuşu doğal güzellikleri ile Girne Limanı sizi büyüleyecek mekanlar arasında. Mavi Köşk Kıbrısta görülmesi gereken okunuşu ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerden yalnız diğeri. Gazi Mağusa okunuşu Lefkoşada tatil gezisinde görülmesi gereken şehirler arasındadır. Eğer ahali değmemiş sahilleri karşılaşmak istiyorsanız yolunuz kesinlikle Karpazdan geçmesi gerekiyor.

Kıbrıs ’ta Neler Yapılır?

Kıbrısta tatilinizi dolu dolu geçirmeniz ayrılmış bir hayli seçeneğiniz bulunuyor. Otellerin turlarından yararlanarak adayı gezebilir, alışveriş yapabilir, tarihi yerleri ziyaret edebilir, tün hayatını en eğlenceli şekilde yaşayabilir, deniz sporları yapabilir, adanın ahali değmemiş doğası ile yalnız araya gelebilirsiniz. eksiksiz bu aktivitelerin yanı dizi otellerin kumarhanelerinde şansınızı deneyerek tatilinizi henüz da ilgi çekici yalnız ayla getirme imkanınız bulunuyor.