Otopark Cezası Sorgulama

Hatalı park yapan vasıta sahiplerine yukarıda yazılı cezaların dışında çekici tutarı ve otopark tutarı yansır. Aracınız çekici ile çekildiğinde Emniyet Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Vakfı‘na 80 TL ödemek durumunda kalırsınız.

Hatalı park yediemin otopark tutarı

Yediemin; hatalı park eden araçların ve hacizli araçların çekilerek götürülmüş olduğu otoparktır. Aracınız yediemine çekildiğinde otopark tutarı olarak günlük 12 TL ödersiniz. Aracınız bu otoparkta bir dakika dahi kalsa bu tutarı ödersiniz. Eğer aracınız 1 günden fazla kalırsa aracınızın yedieminde kalmış olduğu her gün için 12 TL ödersiniz.

Park Cezası Ödeme

Park cezası nereye ödenir?

Park cezası ödeme işlemleri vergi dairesi yada Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi üstünde yapacağınız ödemeleri kredi kartı veya bankamatik kartı ile yapabilirsiniz.

Park cezası taksitlendirme

Cezaların taksitlendirme işlemleri vergi daireleri aracılığı ile yapılmaktadır. Size kesilen park cezasını taksitlendirmek istiyorsanız vergi dairesine başvurun.

Otopark Cezaları Sorgulama

Otopark Cezası Sorgulama işlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı, E-devlet ve Emniyet Genel Müdürlüğü web siteleri üzerinden yapabilirsiniz.

Park cezası itiraz

Aracınızda yokken kesilen park cezalarına ceza kesilen yerdeki Barış Ceza Hakimliklerine park cezası itiraz dilekçesi ile müracaat yaparak itiraz edebilirsiniz. Park cezasına itiraz süresi, cezanın size tebliğinden sonra 15 gündür.

WebSite: https://sorgulamakurdu.com/otopark-cezalari-sorgulama.html