Evde Kimsayal Peeling

Kimyasal “peeling”, tek yahut az kimyevi ajanın deriye uygulanması ile deride türlü derinliklerde kontrollü hasar oluşturulması okunuşu güvenilir bir derinin ortaya çıkmasını hedefleyen uygulama yöntemidir. Tca kimyasal peelingde amaç, deri tabakalarında istenilen derinliğe derecede hasar oluşturmak ve rejenerasyon sırasında yara iyileşmesinin avantajlarından yararlanarak çeşitli lezyonların tedavisini sağlamaktır.

Tca kimyasal peeling

Uygulanan maddenin içeriğine, konsantrasyon okunuşu tatbikat yöntemine tutkun olarak epidermise, papiller okunuşu retiküler dermise denli penetrasyon gösterebilir. kimyevi peeling uygulamaları penetrasyonun derinliği, oluşturulan hasar okunuşu aktivite derecelerine nazaran yüzeysel, vasat ve derin edinmek amacıyla üç grupta toplanır:

Yüzeysel “peeling”

Stratum korneumun soyulması, daha ağırlık eş epidermal derece oluşumunun uyarılması ile dernek yapısının düzeltilmesidir. sathi soymada, trikloroasetik asit TCA %10-25, Jessner’in solüsyonu, alfa hidroksi asit AHA, salisilik hamız okunuşu tretinoin solüsyonu kullanılabilir.

Orta derinlikteki “peeling”

Papiller okunuşu giyecek retiküler dermiste harabiyete uğur açarak pigment değişikliklerini, hafif-orta derecedeki kırışıklıkların tedavisini de içeren fotoyaşlanma etkilerini düzeltmede ve başkaca aktinik keratoz tedavisinde müessir olan tek yöntemdir.

Derin “peeling”

Epidermis, papiller ve retiküler dermiste nekroz ve inflamasyon oluşturarak şiddetli fotoyaşlanmada uygulanan tesirli aynı yöntemdir.
Orta okunuşu derin kimyasal soyma işlemi için; %35-50’lik TCA, Jessner’in solüsyonu okunuşu %35’lik TCA kombinasyonu, %70’lik glikolik hamız ve %35’lik TCA kombinasyonu veya %88’lik asit fenik kullanılabilir.

Uygulama

Saç bandını takın, kaynak çevresi, büyüklenme delikleri ve ağız kenarlarını vazelinleyin. Cildi hafif benzer jelle temizleyip durulayın Ardından alkole batırılmış pamukla silin. Yüzey hangi miktarda temizlenmiş ise o dek hamız patetik olacaktır.

Eldivenlerinizi giyin. Tca kimyasal peelingi sırça kâseye dökün okunuşu pamuklu çubukları batırarak alından başlayın, hepsi yüze göz çevresi dışarı sürün. Kronometreyi çalıştırın. Çubukları bastırmadan, nazikçe yüzeyde gezdirin. Yoksa birtakım yerleri çok yakmış ve etli kavkı tutturmuş olursunuz.  Bir dakika bittiğinde yüzünüzü karbonatlı suya batırılmış pamukla silin. 3-4 kez hav yenileyerek işin silin. Suyla durulayın. Hemen shea butter’ı sürün, bastırmadan iyice yedirin. Bu onarıcı ve nemlendirici düşman olabilir olduğunca sık yüze sürün.

Ertesi güne fazla gergin, döşenmemiş ve yüzeyinde zayıf sadece muşamba varmış gibi hisle uyanacaksınız. Nemlendirici yağları yerinde sürmeye ek edin. duyguları yerlerinden çatlamaya okunuşu çok zayıf sadece tabaka soyulmaya başlayacak. Tıpkı güneş yanıklarında derinin soyulmasına benzeri ancak kalınlıkta… Sakın bu derileri çekmeyin soymayın! Bol nemlendirici sürüp bırakın. Deri fazla hassaslaşacaktır. Pembeleşecektir. Korkmayın. Bunlar 10 güne derecede normale dönmeye başlayacak. Sıcaktan, antipatik ve rüzgârdan, güneşten okunuşu ışınlarından uzak durun. bilinmeyen çıkacak olan deride lekelenmeler yapabilirsiniz. Bu sebeple sabahları 3 saatte müşterek 30 spf güneş koruyucuyu yineleyin okunuşu asla sürmeyi unutmayın!